Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day


WTD2022

World Teachers’ day 2022

Międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela” UNESCO. Coroczne obchody  podkreślają rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli i ich wiodącej roli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

5 października na całym świecie w ponad 100 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela.  W Polsce Światowy Dzień Nauczyciela od 1997 roku obchodzony jest przede wszystkim przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego.

Od 2016 r. British Council Teaching English organizuje wydarzenia online związane ze Światowym Dniem Nauczyciela wspomagając nauczycieli w rozwoju zawodowym poprzez szereg angażujących i praktycznych wykładów, warsztatów i dyskusji panelowych prowadzonych przez nauczycieli i edukatorów nauczycieli na całym świecie.

W tym roku internetowa konferencja Światowego Dnia Nauczyciela będzie prawdziwie globalnym wydarzeniem, którego celem jest dotarcie do każdego nauczyciela (nie tylko akademickiego i naukowca) w każdej części świata.

World Teachers’ Day 2022

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 października rozpocznie się w Wietnamie o 04:00 czasu polskiego, a zakończy w Meksyku o 22:00 oferując 19 godzin profesjonalnego rozwoju online. Podobnie jak w poprzednich latach, British Council Teaching English będzie gospodarzem serii wykładów, warsztatów i dyskusji panelowych. W tym roku tematem przewodnim będzie „Nauczyciele w centrum zmieniającego się świata”.  Zarejestruj się na całe wydarzenie i wybieraj spośród ponad 20 sesji, w których chcesz wziąć udział.

Harmonogram spotkań:

  • 05.00 – 07.30 Vietnam.
  • 07.30 – 10.00 India/Sri Lanka.
  • 10.00 – 12.30 Egipt.
  • 12.30 – 15.00 Senegal.
  • 15.00 – 20.00 Wielka Brytania.
  • 20.00 – 23.00 Meksyk.

Tutaj możesz się ZAREJESTROWAĆ

Rejestracja i uczestnictwo są w 100% bezpłatne.

Ogólnie przyjęte w Polsce edukacyjne święto państwowe przypada 14 października, jako- Dzień Edukacji Narodowej.

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.