Pomysł na uśmiech dziecka


3Dzieci uwielbiają zabawę i śmiech, a my dorośli robimy wszystko, by go wywołać i uszczęśliwić je chociażby na chwilę. Kupujemy im zabawki, przytulamy je, opowiadamy śmieszne historie, zabieramy do kina,…Bywają jednak dzieci, które mając to wszystko nie potrafią się śmiać. Obolałe i związane ze szpitalnymi łóżkami nie radzą sobie z cierpieniem.

Internetowy magazyn Samaritanmag.com przedstawia historię superbohaterów, którzy przywracają uśmiech dzieci zamkniętych przez chorobę w szpitalnych salach. Ci niesamowici ludzie myją okna w strojach superbohaterów znanych dzieciom z bajek i filmów. Superbohaterów okiennych wyczynów widziano w Londynie, Pittsburghu, Memphis i wielu innych miejscach. SuperHeroes-3-350x250Zadaniem odważnych śmiałków jest utrzymanie w czystości szklanych fasad szpitali dziecięcych. Jeszcze ważniejszym zadaniem jest rozweselić małych pacjentów szpitali. To jeden ze sposobów na odciągnięcie uwagi od ich poważnych problemów zdrowotnych. Czyż można sobie wyobrazić lepszy sposób na zapominanie o bólu niż machanie rączkami do myjącego okna Spidermana, Batmana,..? Badania wykazały, że ten genialny pomysł narodził się w Anglii, gdzie Szpitalu Dziecięcym St Thomas 'w Londynie męska część personelu miała obowiązek czyszczenia okien w strojach superbohaterów takich jak Batman, Spiderman i Superman.

Samaritanmag.com prezentuje historię firmy myjącej okna, która pioniersko rozpoczęła taką działalność w dziecięcym szpitalu w Pitsburgu. Przeczytajcie, jak to było?

SuperHeroes

Od początku, Szpital Dziecięcy Evelina został zaprojektowany jako miejsce dla chorych dzieci, które nie miały czuć się jak w szpitalu. Bardzo udany eksperyment Evelina przykuły uwagę menedżera firmy myjącej okna Michelle Matuizek. Jednym z klientow jej firmy stał się Szpital Dziecięcy w Pitsburgu. Michelle zdecydowała wdrożyć pomysł mycia okien przez superbohaterów również tam.

– Na Facebooku zobaczyłam londyńskich czyścicieli okien i pomyślałam, że to będzie duża szansa tutaj. Weszliśmy w odpowiednie układy w szpitalu i zdobyliśmy zgodę- mówi Michelle dla Samaritanmag

1Dnia 22 października 2012 rozpoczęliśmy sprzątanie w Szpitalu Dziecięcym i był to ogromny sukces. Czterech pracowników Allegheny założyło kostiumy Batmana, Spidermana, Supermana i Captaina America. Stroje były wynajmowane od teatralnej spółki za 200 dolarów za sztukę.

Kostium Batmana miał 11 części i był do niego garnitur z gumy. To wszystko było bardzo ciężkie i gorące. Nasz majster Jimmy Zaremba okazał się także niezłym sportowcem. Wybraliśmy kostiumy, które były niegroźne i kojarzyły się pozytywnie. Nie chcieliśmy Jokera, bo wystraszylibyśmy dzieci!- mówi Michelle

2Michelle pomogła chłopakom ubierać się na szpitalnym lądowisku, a oni następnie zjechali na linach w dół budynku, a następnie zajęli się myciem okien, dając w ten sposób dzieciom jedną w swoim rodzaju szczęśliwą niespodziankę.

-To było po prostu niesamowite- opowiada Michelle -Dzieci miały taki dobry czas i to było tak budujące dla każdego. Wybraliśmy trudne obszary opieki, gdzie dzieci nie są w stanie wstać z łóżka, a one po prostu oszalały ze szczęścia. Nasi superbohaterowie mieli łzy w oczach tego dnia.

Organizatorka tej niecodziennej akcji zauważa, że Szpital Dziecięcy jest wielką organizacją do pracy, ale być może zbyt trudną dla mężczyzn. Są chwile, gdy balansują na bardzo czułych obszarach wrażliwości i to ich mocno rozstraja.

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.