Młodzi ludzie walczą o edukację


Przeczytajcie artykuł Moniki Krauz o młodej i odważnej nastoletniej Pakistance Malali Yousafzai, która stała się ikoną walki o wolność słowa i edukacji, Swoich rozmówców rozkłada na łopatki, jak podczas wywiadu udzielonego Jonowi Stewartowi dla „The Daily Show” w dniu ogłoszenia jej laureatką Nagrody Sacharowa. Na pytanie o to, kiedy uświadomiła sobie, że stała się celem ataku talibów, przypomniała swoją wypowiedź dla Sarah Hussain i dodała:

– Teraz uważam, że gdybym uderzyła taliba swoim butem, to nie byłoby różnicy między mną a nim. Nie powinno się traktować nikogo z takim okrucieństwem. Z talibami trzeba walczyć pokojowo, za pomocą dialogu. Powiedziałabym mu raczej: „Edukacja jest bardzo ważna, chciałabym jej również dla twoich dzieci. To wszystko, co miałam ci do powiedzenia, a teraz rób ze mną, co chcesz”.

Malala Yousafzai, 16-latka, której się boją Talibowie, odbiera nagrodę Sacharowa

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.