Ludzie mają prawo być głupimi


Dziennikarska papka próbuje zmniejszyć rangę zawodu nauczyciela pracującego w przedszkolu, oskarżając go o lenistwo i brak wiary we własne możliwości. Tak własnie zrobiła Olga Szpunar w artykule „Zajęcia dodatkowe w przedszkolach ruszają od listopada” pisząc:

„Co spowodowało, że od lat zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków musiała prowadzić armia specjalistów? Nie wymagam od nauczyciela, by znał sztuki walki. Mógłby za to zdobyć kompetencje do nauki języka angielskiego. Kurs dający takie uprawnienia od kilku lat oferuje Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dopłaca do niego gmina. Do tej pory zainteresowanie nim było minimalne. Z lenistwa? Niewiary we własne możliwości?”

Nie wiem czy jest sens komentować, bo jak powiedział Artur Schopenhauer […] wśród setki ludzi znajdzie się może jeden, z którym warto podyskutować. Reszta niech mówi, co chce, bowiem desipere est juris gentium (ludzie mają prawo być głupimi).

 

, ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.