Jak pracować z sześciolatkiem w szkole?


Young Boy LearningWielce prawdopodobne, że już niebawem wejdzie w życie ustawa obniżająca wiek szkolny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie sześciolatki będą miały równy start i w 2014 roku zasiądą w ławkach szkolnych nie mając możliwości pozostania w przedszkolnej zerówce.  Rządowe plany zakładają, że sześciolatki są na to gotowe, tak jak i cała infrastruktura organizacyjna szkół. 

Co na ten temat sądzą nauczyciele w szkołach, którzy przejmą z przedszkolnych zerówek sześcioletnie dzieci? Czy są na to gotowi i czy na pewno wiedzą, jak efektywnie pracować z małym dzieckiem? 

Czy wszyscy nauczyciele szkolni podzielają pogląd Edyty Jurys, która w rzeczowy sposób wypowiada się w swoim blogowym wpisie „Sześciolatki w szkole – temat powraca jak boomerang.”? Czy jako nauczyciel przedszkolny także podzielasz jej zdanie? A może masz inny pomysł? 

Bądź pierwszym, który wypowie się na ten temat w komentarzach

 

 

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.