Pourlopowy spleen


 

autor:  Alicja Buczek

depresjaA co się dzieje, gdy kończy nam się urlop?
Zazwyczaj dopada nas pourlopowe przygnębienie tzw. syndrom post-holiday. Z badań przeprowadzonych przez portal Wirtualna Polska wynika, że aż 49 % spośród 6,5 tysiąca ankietowanych Polaków stwierdziło, że po powrocie z urlopu nie potrafiło odnaleźć się w pracy przez kilka dni. Kolejne 30 % deklarowało ten sam problem, ale tylko pierwszego dnia po urlopie. Jedynie 13 % badanych przyznało, że urlop tchnął w nich nową energię i pozwolił zgromadzić siły do wydajniejszej pracy.
A ty, w której grupie się mieścisz?


Jeszcze wczoraj leżałaś na plaży, spałaś do późnych godzin, odwiedzałaś znajomych i rodzinę, jednym słowem robiłaś to, czego nie masz czasu robić w ciągu pracowitego roku.

Teraz czeka na ciebie sala do przygotowania zwartej i rozkrzyczanej gromadki, narada pełna nowości, które przewrócą Twój plan do góry nogami, sterta dokumentów do przygotowania,…To szok dla ciała i duszy, który powoduje spadek nastroju. Jeśli nie odpoczęliśmy odpowiednio albo leniuchowaliśmy za krótko, to powrót do pracy będzie dla nas trudny.
Jak wrócić po urlopie do pracy zadowolonym, szczęśliwym, nie załamanym z powodu zakończenia wolnych, beztroskich dni?
Mój sposób od lat jest skuteczny i sprawdzony. Jeśli chcesz wykorzystaj go i…

….Żyj ciągle jeszcze na fali wakacyjnej: oglądaj fotografie, ułóż pamiątki z urlopowych wypraw w widocznym miejscu, słuchaj muzyki, która utkwiła ci pamięci, spotykaj się ze znajomymi…Fajnie jest układać swój plan dnia tak, by znajdować czas na rowerowe wycieczki, czytanie książek, pływanie w basenie, itd., Płynne przechodzenie z urlopowego lenistwa do intensywnej pracy zawodowej, może się udać tylko wtedy, jak sami sobie to zorganizujemy. Nie licz zatem na innych, nie czekaj, że inni zrobią to za ciebie. Bądź panem swojego życia i kieruj nim tak, żebyś był zadowolony i szczęśliwy.
Choć może to wydawać się trudne, podejmij wysiłek i spraw byś była zadowolona a nie przygnębiona. Powrót do pracy będzie wtedy dla ciebie mniejszym szokiem.
Wszystkim Przedszkolankom życzę udanych powrotów do zawodowych obowiązków, dużo cierpliwości i prawdziwej satysfakcji z ich bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy-

,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.