Zatrzymać wyścig szczurów


1morguefilecomNa łamach „Wysokich obcasów” ukazał się doskonały artykuł Magdaleny Lankosz na temat trendów w edukowaniu dzieci przedszkolnych. W Kaliforni Przedszkole Gazebo Park proponuje zajęcia ogrodnictwa, opieki nad zwierzętami, które uzupełniają gotowanie i zajęcia artystyczne. Większość czasu dzieci spędzają na powietrzu. Edukacja przedszkolna ma na celu przekazać poszanowanie niezależności i umiejętności współpracy. Nie ma tam ocen które zdaniem Kohna zabijają w dziecku duszę odkrywcy. Amerykańscy rodzice coraz uważniej przyglądają się tego typu działaniom i zaczynają rozumieć, że obecna szkoła edukuje dzieci w złym kierunku. Doświadczenia wielu lat i prowadzone badania potwierdzają, że dzieci uczą się dla ocen, które stają się wymiernikiem ich pozycji klasowej. Rywalizacja i pogoń za dobrą oceną o pozycję nie sprzyjają ich kreatywności i rozwojowi.

Całość Artykułu „Hipiskie dzieci z Gazebo Park Schol” przeczytasz tutaj

,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.