„Równościowe przedszkole” pod lupą PAN

gender

sxc.hu

Kontrowersyjny program Anny Dzierzgowskiej, Joanny Piotrowskiej, Ewy Rutkowskiej pt.: „Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć” został poddany wnikliwej analizie Zespołu Edukacji Elementarnej Polskiej Akademii Nauk pod przewodnictwem Dr hab. prof. APS Józefa Bałachowicz.
„Na początku należy zaznaczyć, że projektowanie procesów wychowawczych małego dziecka wymaga wielkiej rozwagi, staranności i dbałości o rzetelność naukową oraz zgodność z przyjętymi rozwiązaniami prawnymi. Wprowadzenie elementów wychowania równościowego i przyjmowanych standardów przez społeczeństwo demokratyczne powinno być przedmiotem szerokiej debaty społecznej, a w konsekwencji znaleźć swoje odbicie w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, a przede wszystkim w standardach (a następnie w planach i programach) kształcenia nauczycieli.”

Całość opinii PAN tutaj