Światowy Dzień Nauczyciela także dla nauczycieli przedszkola


Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli i ich wiodącej roli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

5 października na całym świecie w ponad 100 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela. Dzień ten proklamowany (1994) na pamiątkę podpisania Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela (1966) opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństw i mediów na edukację i osoby, które się nią zajmują.

W Polsce Światowy Dzień Nauczyciela od 1997 roku obchodzony jest przez…nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego. Dlaczego tylko nauczyciele naukowi i akademiccy? A gdzie nauczyciele niższych poziomów edukacyjnych?

Możemy to zmienić i pokazać społeczeństwu, że należymy do grupy nauczycieli i podobnie jak akademicka i naukowa społeczność toniemy w morzu potrzeb. Obchody Światowego Dnia Nauczyciela, to czas skierowania uwagi społeczeństwa na konieczność wsparcia nauczycieli przedszkolnych w zakresie dobrych warunków zatrudnienia, warunków środowiska pracy, wysokiej jakości doskonalenie zawodowego i rekrutacji do zawodu.

Nauczyciele przedszkolni,
Weźcie udział w Światowym Dniu Nauczyciela i skorzystajcie z zaproszenia UNESCO i jej partnerów do niesienia przesłania, iż inwestowanie w nauczycieli jest kluczem do dobrej edukacji.

Ogólnie przyjęte w Polsce edukacyjne święto państwowe przypada 14 października, jako- Dzień Edukacji Narodowej.

Autor artykułu Alicja Buczek

,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.