Popatrz na mnie


autyzmNajbardziej znanym objawem autyzmu jest silne osłabienie zdolności dziecka do komunikowania się i tworzenia więzi z innymi ludźmi. Chore na autyzm dzieci źle reagują na dotyk i nie potrafią się przytulać, przez co cierpią skrajne osamotnienie. Bardzo typowe dla nich jest także unikanie kontaktu wzrokowego, będącego źródłem istotnych informacji potrzebnych człowiekowi do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego.

Z pomocą dzieciom autystycznym ruszyła firma Samsung, która we współpracy z psychologami i psychiatrami utworzyła na urządzenia mobilne aplikację pod nazwą LOOK AT ME.

Zadaniem tej aplikacji jest uczenie dzieci cierpiących na autyzm nawiązywania i utrzymania kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi.  Atrakcyjna oprawa audiowizualna, a także system punktów i nagród ma zaciekawić i przyciągnąć uwagę dziecka. Każde z zadań zostało zaprojektowane tak, by zachęcić dziecko do interakcji i budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. System nagród motywuje dzieci do korzystania z aplikacji i jest wskaźnikiem postępu ich leczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=OqllpQojSvo

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.