Światowy Dzień Nauczyciela także dla Przedszkolanek


5 października 2015

Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli i ich wiodącej roli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

5 października na całym świecie w ponad 100 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela. Dzień ten proklamowany (1994) na pamiątkę podpisania Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela (1966) opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństw i mediów na edukację i osoby, które się nią zajmują.

W Polsce Światowy Dzień Nauczyciela od 1997 roku obchodzony jest przez…nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego. Dlaczego tylko nauczyciele naukowi i akademiccy? A gdzie nauczyciele niższych poziomów edukacyjnych?

Możemy to zmienić i pokazać społeczeństwu, że należymy do grupy nauczycieli i podobnie jak akademicka i naukowa społeczność toniemy w morzu potrzeb. Obchody Światowego Dnia Nauczyciela, to czas skierowania uwagi społeczeństwa na konieczność wsparcia nauczycieli przedszkolnych w zakresie dobrych warunków zatrudnienia, warunków środowiska pracy, wysokiej jakości doskonalenie zawodowego i rekrutacji do zawodu.

Nauczyciele przedszkolni,
Weźcie udział w Światowym Dniu Nauczyciela i skorzystajcie z zaproszenia UNESCO i jej partnerów do niesienia przesłania, iż inwestowanie w nauczycieli jest kluczem do dobrej edukacji.

Na całym świecie na stronie http://www.worldteachersday.org zarejestrowano wiele inicjatyw. Wśród nich są także różne formy obchodów Światowego Dnia Nauczyciela. Zaproponujcie w swojej placówce zorganizowanie w poniedziałek 5 października 2015 r. wydarzenie związane z obchodami święta i udokumentujcie go fotkami, prezentacją multimedialną, ciekawym wywiadem, reportażem, itp. Tematem wiodącym prezentacji niechaj będzie hasło promowane przez Bliżej Przedszkola „Jestem nauczycielką przedszkola. Przemieniam świat”. Wykonaną prezentację możecie przesłać na stronę wydarzeń http://www.worldteachersday.org/map/index.php/reports/submit i w ten sposób zaistnieć w światowej społeczności nauczycieli.

Koniecznie podzielcie się z nami swoimi pomysłowymi relacjami i prześlijcie informacje do naszego serwisu przedszkolanki.com. Opublikujemy je.

Ogólnie przyjęte w Polsce edukacyjne święto państwowe przypada 14 października, jako- Dzień Edukacji Narodowej.

Autor artykułu Alicja Buczek

,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.