Teatrzyk w przedszkolu

inscenizacjeTworzenie spektakli teatralnych to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów. Pozwala na poznawanie świata poprzez wielozmysłową realizację nowych wyzwań, a także stwarza doskonałą okazję do integrowania środowiska, co jest jednym z niezwykle istotnych zadań przedszkola.

W publikacji „Inscenizacje nie tylko dla dzieci – zbiór scenariuszy przedstawień z 2 płytami” zostały zamieszczone scenariusze inscenizacji, podczas których mali aktorzy mają możliwość tworzenia niepowtarzalnych kreacji, wcielając się w rolę zwierząt, ptaków, czy też roślin. Przedstawienia dostosowane są do możliwości dzieci, z zachowaniem podziału na dwie grupy: 3-4-latki oraz 5-6-latki, co ułatwi nauczycielowi wybór odpowiedniego tekstu.

Dodatkowo znajdują się tutaj scenariusze przedstawień, w których aktorami są dorośli (mogą być to rodzice czy dziadkowie, ale także personel przedszkolny). Przedstawienia te oparte są na fabułach klasycznych bajek, tak więc mama, babcia czy pani dyrektor, jak to w jej dzieciństwie bywało, może znów przebrać się za księżniczkę (lub za Babę Jagę!), a tata czy dziadek – za księcia lub krasnoludka.