Nauczyciele nie mają prawa do dodatkowego dnia wolnego


paragrafTrybunał Konstytucyjny przywrócił prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym. Jednak nie wszystkim pracownikom szkoły będą przysługiwać w 2014 roku dodatkowe dni wolne za 3 maja i 1 listopada, czyli święta przypadające w sobotę.

Nauczyciele mają wolne w dni ustawowo wolne od pracy, które określa ustawa z 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Przy czym, jeżeli taki dzień przypada w dniu wolnym od pracy dla nauczyciela, na przykład w sobotę, to nie ma on prawa do odebrania wolnego za ten dzień. Wolne przysługuje, gdy dzień ustawowo wolny od pracy przypada w dniu roboczym dla nauczyciela.

Czytaj całość

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.