Świętujemy Dzień Praw dziecka


Marek_MichalakRzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do dyrektorów placówek oświatowych, aby podjęli inicjatywę promującą 20 listopada jako Dzień Praw Dziecka. „Mam świadomość- powiedział RPD- że polska tradycja głosi, że Dzień Dziecka świętujemy 1 czerwca. Warto wskazać jednak datę 20 listopada, jako równie ważną dla dzieci. To świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, że każde z nich to Mały Człowiek posiadający swoje prawa”


20 października, ONZ obchodzi Powszechny Dzień Dziecka (zwany też Dniem Praw Dziecka lub Dniem Konwencji o Prawach Dziecka). Zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka ONZ zaleciło wszystkim państwom w 1954 r. – w dniu, który dany kraj uzna za właściwy. ONZ obchodzi ten dzień w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka (1959 r.) oraz Konwencji Praw Dziecka (1989 r.).

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.