Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci


Infant CryingW sierpniu zeszłego roku w Polsce weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która wprowadziła zakaz bicia dzieci. Poziom aprobaty dla klapsów w naszym społeczeństwie wciąż jest wysoki. W jej skuteczność wierzy spora część społeczeństwa. Są także tacy, którzy nie zgadzają się z poglądem, że bicie jest metodą wychowawczą. Zdecydowanie spadło przyzwolenie do stosowania bicia, jako metody wychowawczej.
Świat interesuje się sprawami dzieci. Obecnie ponad 700 organizacji pozarządowych ze 125 krajów świata tworzy międzynarodową koalicję, która inicjuje obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Przypada on na 19 listopada i został zainicjowany 10 lat temu przez szwajcarską Fundację Światowego Szczytu Kobiet. Polskę reprezentuje w koalicji Fundacja Dzieci Niczyje.

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)


error: Treści są chronione! Nie masz uprawnień do ich kopiowania.